novinky
Zdravá obuv na doma, do školy i do kanceláře
Patříte mezi ty, kteří se po příchodu do bytu či domu automaticky zouvají? Věřte, že takových domácností u nás začíná ubývat. A to je škoda.

Ještě před pár lety bylo naprosto automatické, že se návštěva před vchodem do místnosti vyzula a hostitelé jí nabídli domácí pantofle. Celý proces vítání a zouvání nám přišel tak nějak normální, dokud se v televizi nezačaly objevovat seriály a filmy ze západu, ve kterých se hlavní hrdinové vůbec nezouvali.
 
Tradice přezouvání pomalu mizí
Mít na chodbě velký botník, kožené pantofle a lžíci na obouvání je ve světovém měřítku poměrně rarita. Zvyk přezouvání se do domácí obuvi má opravdu málo národností. Kromě České republiky jej dodržují snad jen Slováci a – světe div se – Japonci! Na rozdíl od Francouzů, Angličanů nebo Španělů se Japonci přezouvají takřka všude. V práci, ve škole, doma, ale dokonce i v některých restauracích. Značka Big Fish je příznivcem domácího přezouvání už celé desetiletí. Ve své kolekci pro děti, pánské i dámské kolekci nabízí kvalitní kožené pantofle, které jsou bestsellery v každé české domácnosti.
 
Češi a pantofle stále patří k sobě
Je pravda, že pokud jde o školy, jsme na tom s Japonci zajedno. Povinné nošení přezůvek však zachovávají jen školky a školy, střední škola už striktní pravidla přezouvání nemá. Zajímavostí je i vztah Čechů k přezouvání v práci. Až polovina z nich přiznává, že v zaměstnání má pod stolem náhradní žabky, pantofle nebo jiné papuče. O něco snadnější volbu mají ženy, které si přes léto obouvají pantofle na klínku nebo baleríny, které na první pohled nevypadají jako obuv na doma.
 
Domácí obuv jako součást hygieny
Zatímco my tedy kroutíme hlavou nad americkými filmy, návštěvy ze zahraničí zase nedokáží pochopit to, když ve firemní kuchyňce narazí na člověka v pohodlných korkových pantoflích. Přezouvání podporují i odborníci, kteří varují, že celodenní nošení uzavřené obuvi v přetopené místnosti podporuje vznik nejrůznějších plísní a kožních problémů. Kauza domácích pantoflí tak bude i nadále pokračovat. Uvidíme, jestli konzervativní Češi podlehnou západním trendům, nebo budou i nadále myslet na své zdraví.
 
Rada na závěr – přezouvejte se, přezouvejte své děti
Dobře vybírejte z nabídky kvalitního obuví na doma. Kvalitní domácí obuv s anatomickou stélkou podpoří klenbu vaší nohy a pomůže vyhnout se zdravotním komplikacím. Myslete na zdraví členů vaší rodiny a pořiďte jim pohodlné pantofle s měkkou stélkou s technologií měkčených polštářků Soft Impact Cushion.

FX1131499.jpg FX2131599.jpg FX5131799.jpg